Borsa Yorumları

JPMorgan’ın Mayıs Ayı Favorileri

May 7, 2024 • 3 dakika okuma süresi
JPMorgan’ın Mayıs Ayı Favorileri

JPMorgan’ın büyüme, gelir ve değer önerilerini hedef alan favori hisselerinden oluşan listesi mayıs ayı için güncellendi. 

Çeşitli sektörlerden yeni şirketler bankanın listesine dahil olurken, iki sürpriz isim de listeye geri dönüş yaptı. Listede yer alan tüm şirketlerin JPMorgan’dan “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla değerlendirildiğini belirtelim.

Bankanın yenilenen listesinde yer alan hisselerin en küçüğü 9,1 milyar dolar, en büyüğü ise 1,8 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip. Ayrıca listedeki isimlerin konsensüs hedef fiyatları, 12 ay içinde bu isimler için artışa işaret ediyor.

Lafı daha fazla uzatmadan JPMorgan’ın mayıs ayı favorileri listesinde yer alan isimleri birlikte keşfedelim:

  • Bank of America (BAC)
  • Elf Beauty (ELF)
  • Caterpillar (CAT)
  • Wayfair (W)
  • TJX Companies (TJX)
  • Amazon (AMZN)
  • General Motors (GM)
  • Thermo Fisher Scientific (TMO)
  • United Airlines Holdings (UAL)
  • McDonald’s (MCD)

🎯 Mayıs ayında JPMorgan’ın listesine giren isimlerden biri olan United Airlines, geçtiğimiz haftalarda açıkladığı bilançosunda ikinci çeyrek için güçlü tahminler açıklayarak bu yıl şimdiye kadar 25% yükseldi. 

Havayolu şirketi nisan ayı ortasında, ikinci çeyrekte hisse başına 3,75 ile 4,25 dolar aralığında kâr elde etmeyi beklediğini açıkladı. Bu tahmin, havayolu şirketlerinin kârlarının çoğunu seyahat sezonunun en yoğun olduğu ikinci ve üçüncü çeyreklerde elde etme eğiliminde olması nedeniyle, analistlerin bu önemli çeyrek için tahminlerinin üzerinde gerçekleşti.

JPMorgan, 98 dolarlık hedef fiyatına dayanarak önümüzdeki yıl United Airlines’ın 90% artmasını bekliyor. Dahası bu beklentiler, United’ın bu yıl için uçak teslimat beklentilerini düşürmesine neden olan Boeing’in süregelen teslimat gecikmelerine rağmen gerçekleşti.

Morgan Stanley analisti Ravi Shanker de hisse konusunda oldukça iyimser. Shanker, 18 Nisan tarihli bir notunda hisseyi “belirsiz tüketici eğilimleri dünyasında göreceli bir güvenli liman” olarak nitelendirdi.

🎯 Amazon, diğer bazı büyük teknoloji ve medya isimlerine ek olarak JPMorgan’ın önümüzdeki yıl yaklaşık 26% artmasını beklediği bir isim olarak listede yer aldı.

Yatırımcılar, e-ticaret devinin geçen hafta açıkladığı ve reklam gelirlerinde 24%’lük bir büyümeyi yansıtan ve dijital reklam pazarında bir toparlanmaya işaret eden güçlü bilançosuyla heyecanlandı. Hisse, bu yıl şimdiye kadar 21%’in üzerinde yükseldi.

🎯 Öte yandan JPMorgan’ın güçlü bir performans bekleyerek listesine eklediği; T.J. Maxx ve Marshalls’ın sahibi TJX’in “NÖTR” olan notu, büyük mağazalardan daha fazla pay alacağı inancıyla UBS tarafından “AL” seviyesine yükseltildi.

UBS analisti Jay Sole bir notunda, “TJX’in değer önermesi dayanıklı ve bu da muhtemelen pazar payı kazanımlarının devam etmesini sağlayacaktır. Tüketiciler ‘Paranın karşılığını iyi veriyor’ ifadesini TJX’in afişleriyle diğer perakendecilerin afişlerinden daha fazla ilişkilendiriyor.” yorumunu yapıyor. 

JPMorgan’ın Mayıs Ayı Favorileri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC