Borsa Haberleri

JPMorgan’ın Hedef Fiyatına Göre Arm 30% Yükselebilir

October 9, 2023 • 2 dakika okuma süresi
JPMorgan’ın Hedef Fiyatına Göre Arm 30% Yükselebilir

JPMorgan Arm Holdings’in (ARM) çip pazarındaki daha yüksek büyüme segmentlerine nüfuz etmesiyle ileriye dönük gelirini artıracağını düşünüyor.

Banka, yarı iletken hissesini “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu ve hisse başına 70 dolar hedef fiyatı ile izlemeye başladı. JPMorgan’ın bu tahmini, Arm’ın cuma günkü 54,08 dolar seviyesindeki kapanışına göre, önümüzdeki 12 ay içinde 30% yükselebileceğini ima ediyor. 

Arm Holdings, eylül ayında halka arz olduğundan bu yana 6% yükseldi. Bu halka arz, şirkete yaklaşık 54 milyar dolar değer biçti ve yılın en popüler halka arzlarından biri olarak, ABD halka arz piyasasında bir canlanma ihtimalini yeniden gündeme taşıdı.

Analist Harlan Sur, şirketin bilgisayar mimarileri için çip sağlamada lider konumunu vurguladı ve Arm’ın otomotiv ve Nesnelerin İnterneti (IoT) segmentlerinde daha da genişleyebileceğini söyledi:

Arm’ın önümüzdeki üç yıl boyunca bilgi işlem mimarilerinde pazar payı kazanımları ve otomobil, IoT ve veri merkezi bilgi işlem pazarlarının en yüksek büyüme segmentlerine artan pazar penetrasyonu ile 18% CAGR elde edebileceğini düşünüyoruz.” 

JPMorgan’ın yanı sıra Goldman Sachs ve Deutsche Bank da Arm’ı “AL” notuyla izlemeye başladı.

JPMorgan’ın Hedef Fiyatına Göre Arm 30% Yükselebilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC