Borsa Yorumları

JPMorgan’ın Hedef Fiyatı, Bu GLP-1 Şirketinde 80% Öngörüyor

May 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
JPMorgan’ın Hedef Fiyatı, Bu GLP-1 Şirketinde 80% Öngörüyor

JPMorgan’a göre Structure Therapeutics (GPCR), GLP-1 pazarında gözden kaçan bir oyuncu. Hatta rekabetçi ürünüyle sektörün önde gelen ismi Eli Lilly (LLY) gibi devlere de meydan okumaya hazırlanıyor. 

Analist Hardik Parikh, klinik aşamadaki ilaç geliştiricisini “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” ve 65 dolar hedef fiyatla izlemeye başladı. Bu da bu yıl şimdiye kadar 12% gerileyen hissenin önümüzdeki 12 ay içinde 82% yükselebileceğini ima ediyor. 

Parikh bir notunda, “Oral GLP-1’ler için fırsatın yeterince takdir edilmediğini düşünüyoruz ve bu pazarın 2035 yılına kadar 30 milyar dolarlık satış yapabileceğini düşünüyoruz. GPCR’in ana varlığı olan 1290, bu fırsat için saf bir oyun seçeneğidir ve küçük bir hareket bile hissede önemli bir yükselişi destekleyecektir.” yorumunu yapıyor. 

Parikh’e göre, Structure’ın mevcut 1,7 milyar dolarlık piyasa değeri, 1290’ın 2035 yılına kadar 1 milyar dolardan fazla gelir getirecek en yüksek satış fırsatı değerinin altında.

Analist Structure’ın pazara giren diğer büyük ilaç şirketlerine göre, küçük molekül oluşumu, bazı rakiplerin üretimi daha zor olan oral peptitlere sahip olması ve hafif bir pazara sunma süresi gibi avantajları olduğunu düşünüyor.

JPMorgan’ın Hedef Fiyatı, Bu GLP-1 Şirketinde 80% Öngörüyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC