Borsa Haberleri

JPMorgan Haziran Ayındaki Favori Hisselerini Açıkladı!

June 3, 2022 • 2 dakika okuma süresi
JPMorgan Haziran Ayındaki Favori Hisselerini Açıkladı!

JPMorgan (JPM) analistleri en çok tercih ettikleri aylık hisse listesini yayınladı!

Otomatik açık artırma platformu olan ACV Auctions (ACVA), büyüme hissesi seçimi olarak listeye girdi.

JPMorgan’ın “Analist Odak Listesi”nde bulunan tüm hisse senetleri, analistlerden “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuna sahipler. Ayrıca liste içerisinde Bank of America (BAC)’nın dışındaki tüm hisse senetlerinin büyüme yatırımı veya değer yatırımı stratejileri için önerildiği belirtiliyor.

Listeye henüz yeni eklenen ACV Auctions şirketi ise, yıl boyunca 50%’den fazla düşüş kaydetse de analist Rajat Gupta, güçlü bilançosu nedeniyle şirket hisselerinin hâlâ çekici olduğunu belirtiyor.

Wall Street analistleri arasında bu haftanın popüler hisselerinden olan Amazon (AMZN) da JPMorgan’ın listesinde kendine yer buldu. Ek olarak, JPMorgan’ın Amazon için 4.000 dolarlık bir hedef fiyatı da bulunuyor. Bu ise hisse senedinin şu anki fiyatından 66%’dan fazla yükselmesi anlamına geliyor.

İşin ilginç noktası, sağlık sektörü hisseleri liste içerisinde hemen hemen diğer tüm sektörlere oranla daha fazla yer alıyor. Sağlık sektörü içerisindeki bir büyüme hissesi olan Eli Lilly (LLY)’de, piyasa değerine göre liste de üst sıralarda bulunuyor. 

  • LLY, yıl içerisinde borsadaki büyük düşüşlere rağmen 13% yükselirken, JPMorgan analistleri hissenin 8% daha yükselmesini bekliyor.

Listenin geri kalan üyeleri arasında Signature Bank (SBNY), McDonald’s (MCD), Honeywell (HON), Alleghany Technologies (ATI) ve Workday (WDAY) yer alıyor.

JPMorgan’ın haziran ayı için seçtiği hisselerden 10 tanesine buradan ulaşabilirsiniz:

👉 Not: (Eğer bu yazımızı Midas uygulamasından okuyorsan, bahsettiğimiz şirketlerin hepsine sayfanın en üstünden ulaşabilir, Hisse Detay sayfalarına giderek şirketleri inceleyebilirsin.)

JPMorgan Haziran Ayındaki Favori Hisselerini Açıkladı!

JPMorgan Haziran Ayındaki Favori Hisselerini Açıkladı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı