Amazon

JPMorgan’ın 2024 Favorilerinde Hangi Hisseler Var?

JPMorgan’ın 2024 Favorilerinde Hangi Hisseler Var?
Google News Icon Takip Et

Muhteşem Yedili olarak bildiğimiz S&P 500’ün teknoloji devleri, yapay zekâyı çevreleyen heyecana paralel olarak bu yılki piyasa rallisine hükmetti. 

Yatırımcıların teknoloji hisselerine olan ilgisi, yapay zekânın yanı sıra yüksek faiz oranları endişeleriyle de arttı. 

🎉 Gelecek yıla doğru JPMorgan, teknoloji hisselerinin güçlü performanslarını koruyabileceğini düşünüyor. Öyle ki, yatırım bankasının 2024 için favori olarak gördüğü iki isim Muhteşem Yedili’nin de bir parçası olan Alphabet’in Google’ı (GOOGL) ve Amazon (AMZN). 

JPMorgan’ın 2024 Favorilerinde Hangi Hisseler Var?

JPMorgan analisti Doug Anmuth, söz konusu teknoloji devlerinin gelecek yılda da güçlü bir performans göstermesini bekliyor. Anmuth öncülüğündeki JPMorgan analistleri, 2024’te Google ve Amazon’un güçlü tüketici görünümü ve üretici yapay zekâ gelişmelerinden faydalanmasını bekliyor. 

Anmuth, müşterilerine gönderdiği bir notta, “Ağırlıklı olarak tüketicilerin yönlendirdiği internet sektöründe müşteri harcamaları gözle görülür bir şekilde tüm alanlarda yükseldi ve şirketlerin geçen yıla göre daha yapıcı bir görünüme sahip olduğunu düşünüyoruz.” diyor. 

🎯 JPMorgan’ın 2024 için ilk favorisi olan Google, analistlere göre iyileşen reklam büyümesi, maliyet azaltma girişimleriyle marjlardaki artış ve yapay zekâdaki yeni hamlelerinden faydalanacak. 

Hâlâ erken bir aşamada olsa da Gemini Ultra’nın oldukça önemli bir inovasyon olduğuna ve 2024’te piyasaya sürülmesiyle üretici yapay zekâ yarışının ön saflarında yer alacağına inanıyoruz.” diyen Anmuth, şirketin geçtiğimiz haftalarda tanıttığı ve OpenAI’a rakip olabilecek yapay zekâ modeli Gemini’a atıfta bulunuyor. 

Bu yıl yaklaşık 50% değer kazanan Google için Anmuth, “Google’a yönelik daha zayıf bir güven olduğunu ve diğer piyasa değeri yüksek (mega-cap) hisseler kadar ilgi görmediğini düşünüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

🎯 Bankanın bir diğer favorisi olan Amazon, göre ocak ayından bu yana 73% ralli yaptı. Bunun arkasında da Amazon Web Services (AWS) bulut bilişim segmentindeki gelir büyümesi yer alıyor. 

İleriye dönük olarak JPMorgan, yeni iş yükü dağıtımı, yıllık karşılaştırmaların kolaylaşması ve üretici yapay zekâ yatırımlarının katkılarıyla AWS ivmesinin daha da hızlanmasını bekliyor. 

JPMorgan’ın 2024 için umutlu olduğu bir diğer hisse de Uber Technologies (UBER). Bankaya göre şirketin hem mobilite hem de yemek teslimatı segmentlerinde büyümeye devam eden talep, olumlu bir resim çiziyor. 

Anmuth ve ekibinin gelecek yıla doğru diğer favori isimleri de Match Group (MTCH), Vizio (VZIO) ve EverQuote’dan (EVER) oluşuyor.  

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Yahoo Finance