Borsa Haberleri

JPMorgan’dan Yatırım Tavsiyesi Veren Yapay Zekâ Platformu

Mayıs 26, 2023 • 1 dakika okuma süresi
JPMorgan’dan Yatırım Tavsiyesi Veren Yapay Zekâ Platformu

Microsoft (MSFT) destekli OpenAI’ın ChatGPT’sinin başarısı büyük bir etki yaratmış ki ABD’nin önde gelen yatırım bankalarından JPMorgan Chase (JPM), müşterilere yatırım tavsiyesi verecek ChatGPT benzeri yeni bir yapay zekâ yazılımı üzerinde çalışmaya başladı. 

Yapay zekâ furyasına katılan son isimlerden JPMorgan’ın belgelerine göre banka bu ay IndexGPT isimli bir ürün için marka tescil başvurusunda bulundu.

Söz konusu belgelere göre IndexGPT, “müşteri ihtiyaçlarına özel olarak menkul kıymetler seçmek ve analiz etmek” için “yapay zekâ destekli bir bulut bilişim yazılımı” kullanacak. 

ChatGPT teknolojisinin, halihazırda birçok yeniliğin görülmeye başladığı pek çok sektörde önemi artıyor ve finans için de çeşitli kullanım senaryoları sunuyor. JPMorgan’ın yanı sıra Goldman Sachs (GS) ve Morgan Stanley (MS) gibi bankalar da teknolojinin kullanımı için denemelere başladı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti