BIST Şirket Haberleri

JPMorgan: Türk Hisseleri Dolar Bazında 74% Yükselebilir

May 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
JPMorgan: Türk Hisseleri Dolar Bazında 74% Yükselebilir

JPMorgan’ın ekonomistleri tarafından hazırlanan CEEMEA Strateji Raporunda yer alan değerlendirmeye göre, seçimlerden sonra oluşabilecek senaryolar sıralandı.

Raporda 14 Mayıs’ta yapılacak seçimden sonra oluşacak hükümetin, ortodoks politikalara güçlü bağlılık göstermesi halinde MSCI Türkiye Endeksi’nin ‘dolar cinsinden 74% yukarı hareket edeceği’ ifadeleri yer aldı.

Ancak ekonomistler; ortodoks politikalara ılımlı dönüş senaryosunun gerçekleşmesi halinde 29% aşağı hareket yaşanabileceğini öngörüyor.

JPMorgan CEEMEA hisse senedi dağılım raporlarında, Türkiye için nötr olmaya devam edildiği de vurgulandı.

Yukarı hareket bekleyen yatırımcılar için, yurt içi bankacılık sektörüne ve Koç Holding gibi şirketlere yatırım yapmanın uygun olabileceği belirtildi.

JPMorgan: Türk Hisseleri Dolar Bazında 74% Yükselebilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı