Borsa Haberleri

JPMorgan, First Republic Bank’i Satın Alacak

May 1, 2023 • 1 dakika okuma süresi
JPMorgan, First Republic Bank’i Satın Alacak

Silicon Valley Bank ve Signature Bank iflaslarının ardından bankacılık sektöründe zor günler geçiren First Republic Bank’in (FRC) imdadına JPMorgan (JPM) yetişti. 

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), JPMorgan’ın First Republic Bank’in tüm mevduatlarını üstlenmeye yönelik teklifini kabul etti.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, “Finansal gücümüz, becerilerimiz ve iş modelimiz, FDIC’nin maliyetlerini en aza indirgeyecek şekilde bir teklif vermemizi sağladı.” yorumunu yaptı. 

Ne olacak? JPMorgan, işleme bağlı olarak tek seferlik 2,6 milyar dolar kazanç elde etmeyi bekliyor. Banka, önümüzdeki 18 ay içinde satın alıma yönelik yeniden yapılandırma maliyetlerine 2 milyar dolar harcayacağını tahmin ediyor.

Habere dair analist notuna bu linkten ulaşabilirsiniz.

JPMorgan, First Republic Bank’i Satın Alacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg