Borsa Haberleri

JPMorgan: FED Faiz Artırıp Sabit Bırakırsa Borsalarda Ralli Olabilir

May 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
JPMorgan: FED Faiz Artırıp Sabit Bırakırsa Borsalarda Ralli Olabilir

Yatırımcılar ve piyasalar bu akşam FED’den gelecek faiz kararına hazırlanırken, JPMorgan’a göre en olası senaryo “faiz artırma ve sonrasında sabit bırakma” taktiği olacak ve bu taktik, S&P 500’e 0,5% ile 1% kazandırabilir. 

JPMorgan, “FED, fiili faiz artışları olarak bankacılık krizinden kaynaklanan kredi standartlarının sıkılaştırılmasına güvenecek. Piyasanın FED’in duraklamaya geçtiği şeklinde yorumlayacağı herhangi bir karar, hisselere olumlu yansıyacaktır.” yorumunu yapıyor. 

💰 Yatırım bankasına göre FED’in bir faiz indirimine gitme oranı 1%’den az ancak bu karar S&P 500’e 2,5% kazandırabilir. JPMorgan, FED faiz artışına gitmezse ve faizleri sabit bırakırsa S&P 500’ün 1,5% yükselebileceğini, faiz artışı yapıp sonraki aylarda faizleri sabit bırakırsa bunun S&P 500’e 0,5% ile 1% artış olarak yansıyacağını düşünüyor. 

JPMorgan: FED Faiz Artırıp Sabit Bırakırsa Borsalarda Ralli Olabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg