Borsa Haberleri

Eylül Ayının Favori Hisseleri Seçildi!

September 2, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Eylül Ayının Favori Hisseleri Seçildi!

Kilit Noktalar:

  • JPMorgan perşembe günü, eylül ayı için favori hisselerini paylaştı.
  • Dollar General (DG) ve Dollar Tree (DLTR), JPMorgan’ın eylül ayı favori hisse senetleri arasında yer aldı. Ancak indirim perakendecisi olarak adlandırılan bu şirketlerin son kazanç raporları listeden farklı bir şekilde düşüşe işaret ediyor.
  • Listede yer alan bir diğer isim ABD’nin en büyük doğal gaz üreticisi EQT (EQT) oldu. EQT hisseleri, doğal gaz fiyatlarındaki artışla paralel olarak yılbaşından bu yana 113,48% yükseldi. 
  • JPMorgan listesine, finans şirketi SVB Financial (SIVB) da 650 dolarlık fiyat hedefiyle dahil oldu. Bu hedef, 60%’lık bir getiri potansiyeline işaret ediyor!
  • Dikkatleri çeken bir diğer konu ise bu ay Bank of America (BAC) ve DCP Midstream’in (DCP) listeye alınmamış olması.

Piyasalar, FED’in faiz artırımlarından endişe duymaya devam ederken JPMorgan perşembe günü eylül ayı için favori hisselerini paylaştı.

ABD hisse senedi göstergeleri, ağustos ayını olumsuz bir notla kapattı. Eylül ayı ise tarihsel olarak piyasalar için hep kötü bir ay olmuş ve yatırımcı tedirginliğini artırmıştır. Bu sebeple, JPMorgan’ın seçtiği favori hisselerden oluşan liste, yatırımcılara âdeta bir kaçış noktası sunuyor. Bu ayın listesinde enerjiden finansa pek çok sektörün öne çıkan şirketleri yer alıyor.

Eylül Ayının Favori Hisseleri Seçildi!

JPMorgan; Dollar General, Dollar Tree ve EQT Hisselerine Dikkat Çekti

Dollar General (DG) ve Dollar Tree (DLTR), JPMorgan’ın eylül ayı favori hisse senetleri arasında yer aldı. Ancak indirim perakendecisi olarak adlandırılan bu şirketlerin son kazanç raporları listeden farklı bir şekilde düşüşe işaret ediyor. 

Dollar General, mali yıl için mağaza satış beklentisini Wall Street’in beklentilerinin üzerine çıkardı. Dollar Tree ise beklentilerin önemli ölçüde gerisinde kalan bir kazanç tahmini yayınladı. JPMorgan’ın fiyat hedeflerin göre her iki şirket de kapanış fiyatlarına kıyasla yaklaşık 20%’lik bir yükseliş potansiyeline sahip. 

Listede yer alan bir diğer isim ABD’nin en büyük doğal gaz üreticisi EQT (EQT) oldu. EQT hisseleri, doğal gaz fiyatlarındaki artışla paralel olarak yılbaşından bu yana 113,48% yükseldi. CEO Toby Rice, “LNG ihracatımızı dört katına çıkarma ve ABD’de gaz lideri olma yeteneğine sahibiz.” dedi. 

JPMorgan’ın Listesinde Finans Şirketleri de Yer Aldı

Silicon Valley Bank (SIVB)’ın ana şirketi olan SVB Financial, temmuz ayındaki gerilemenin ardından kayıplarının büyük bir bölümünü telafi etmeyi başardı. Girişimlere yatırım yapan şirket, özel şirketleri yeniden değerlendirdiğini belirterek 2022 tahminlerini düşürdü. 

Şirketin CEO’su Gregory Becker bu stratejiyi  “inovasyon döngüsünün normal ve gerekli bir parçası” olarak tanımladı. JPMorgan’ın 650 dolarlık fiyat hedefine göre SVB, güncel kapanış fiyatına göre 60%’lık bir getiri potansiyeline işaret ediyor.

Öte yandan, bu ay Bank of America (BAC) ve DCP Midstream (DCP) listeye giremedi. JPMorgan, BofA’nın faize daha duyarlı bankalardan biri olduğunu ve kredi maliyetlerini daha fazla normalleştirmesi gerektirdiğini söyledi. DCP’nin listede olmama gerekçesinin ise hisse senetlerinin temel değerinde işlem görememesi olduğu belirtildi. 

Eylül Ayının Favori Hisseleri Seçildi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı