Borsa Haberleri

JPMorgan, Dijital Maaş İşlemleri İçin Gusto ile Ortaklık Kuruyor

September 15, 2023 • 2 dakika okuma süresi
JPMorgan, Dijital Maaş İşlemleri İçin Gusto ile Ortaklık Kuruyor

JPMorgan Chase, küçük işletmelere yönelik cazibesini artırmak için dijital maaş işleme hizmeti sunmayı planlıyor. Bu konuda temel teknolojiyi sağlamak üzere San Francisco merkezli fintech şirketi Gusto ile anlaştı. 

Gusto’nun CEO’su Josh Reeves, bu hizmetin JPMorgan’ın ödeme çözümleri müşterilerine tek bir platform üzerinden bankacılık ve maaş işlemleri yapma imkanı sunacağını belirtti.

Fintech Rakipleriyle Rekabet Artıyor 📈

JPMorgan, PayPal ve Square gibi fintech şirketleriyle rekabet etmeyi hedefliyor; her iki şirket de kendi maaş hizmetlerine sahip. JPMorgan, son yıllarda teknolojiye milyarlarca dolar yatırım yapmış ve Square benzeri bir kredi kartı okuyucusu gibi fintech özelliklerini zaten piyasaya sürmüş. Hizmetin 2024 yılı sonuna kadar aktif olması bekleniyor.

Rakamlarla JPMorgan ve Gusto 📊

JPMorgan’ın 5 milyon küçük işletme müşterisi ve 200.000’den fazla ödeme çözümleri kullanıcısı var. Gusto ise 2011 yılında kurulmuş, 300.000 küçük ve orta ölçekli işletmeye hizmet veriyor ve son değerlemesinde 9,6 milyar dolarlık bir değere sahip. Şirket; ADP, Intuit, Paychex ve Rippling gibi geleneksel ve yeni sağlayıcılarla rekabet ediyor.

JPMorgan, Dijital Maaş İşlemleri İçin Gusto ile Ortaklık Kuruyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: CNBC