Borsa Haberleri

JPMorgan Defansif Oynuyor: ‘Hisselerin Risk/Ödül Oranı Yükseliyor’

Şubat 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
JPMorgan Defansif Oynuyor: ‘Hisselerin Risk/Ödül Oranı Yükseliyor’

Pazartesi günkü bilgilendirme yazısında görüşlerini paylaşan JPMorgan küresel piyasalar strateji ekibi, hisse senedi fiyatlarındaki son artışın yanı sıra bilanço sonuçları ve FED’e ilişkin süregelen endişelere işaret etti.

● JPM, “Hisse senetleri işlem fiyatlarının geçen yaz kaydedilen en yüksek seviyelere yakın seyrettiğini ve ortalamanın üzerinde kaldığını dikkate aldığımızda, bilançoların zayıflamasına ve son dönemlerde faiz oranlarının sert şekilde yükselmesine rağmen, piyasaların yakın zamandaki enflasyona ilişkin iyi haberleri fazla fiyatladığını ve risklerden çekinmediğini görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

● New York merkezli banka, yatırımcıların yılın başından bugüne kadarki kazançlarını hisse senedi pozisyonlarını kısma ve portföy betasını azaltma yönünde kullanmalarını da önerdi.

● Sermaye plasmanı açısından değerlendirmeler yapan JPMorgan, uluslararası hisse senetlerinin, Çin ve gelişmekte olan piyasalarla ilişkili olanlar başta olmak üzere ABD hisse senetlerinden ve bunun yanı sıra Japonya ve Avrupa’daki hisse senetlerinden daha iyi bir risk-ödül oranı sağladığına inanıyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha