Borsa Haberleri

JPMorgan Bu Biyoteknoloji Hissesinde 66% Ralli Bekliyor

July 24, 2023 • 1 dakika okuma süresi
JPMorgan Bu Biyoteknoloji Hissesinde 66% Ralli Bekliyor

Nadir hastalıklar için tedaviler üzerinde çalışan Travere Therapeutics (TVTX), JPMorgan’a göre uzun vadeli bir değer potansiyeline sahip. 

Analist Anupam Rama, cuma günü “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla Travere’i izlemeye başladı. Analistin 26 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatı, hisselerin perşembe günkü kapanışa göre 66% yükselebileceğine işaret ediyor. 

Şirketin birincil immünoglobulin A nefropatisi adı verilen bir böbrek hastalığının tedavisi için geliştirdiği Filspari, bu yılın başlarında ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nden hızlandırılmış onay aldı. 

Rama, JPMorgan’ın ilaca ilişkin modelindeki muhafazakâr yaklaşımına rağmen, firmanın IgAn hastalığına yönelik tedavi pazarını “Filspari’nin tedavi paradigmasında anlamlı bir yere sahip olabilecek ve çok sayıda yenilikçi tedaviyi destekleyebilecek milyarlarca uzun vadeli büyük bir pazar olarak gördüğünü” söyledi.

JPMorgan Bu Biyoteknoloji Hissesinde 66% Ralli Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC