Borsa Haberleri

JPMorgan, Bu Banka Hissesine Verdiği Hedef Fiyatla 45% Artış Öngörüyor

October 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
JPMorgan, Bu Banka Hissesine Verdiği Hedef Fiyatla 45% Artış Öngörüyor

JPMorgan, Kuzey Carolina merkezli bölgesel banka Live Oak Bancshares (LOB) hisselerini ciddi bir şekilde değerlendirmenin zamanının geldiğini düşünüyor.

Analist Steven Alexopoulos, hissenin “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti ve 40 dolarlık hedef fiyatını korudu. Bu, önümüzdeki 12 ay içinde LOB’un 46,2% artabileceği anlamına geliyor.

Live Oak Bancshares hisseleri, geçtiğimiz ay 15%’ten fazla değer ocak ayından bugüne kadar da 9,4% değer kaybetti.

Alexopoulos “Son satışlar bize beklediğimiz giriş noktasını sağlıyor. LOB hisseleri geçtiğimiz ay yükselen 10 yıllık Hazine tahvili getirisine tepki olarak düşük performans göstermiş olsa da, yükselen tahvil getirisinin banka sektörüne ve LOB’a bir destek sağladığını görmekle kalmıyor, aynı zamanda LOB için özel olarak birkaç yakın vadeli katalizörün sıralandığını görüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

JPMorgan, Bu Banka Hissesine Verdiği Hedef Fiyatla 45% Artış Öngörüyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC