Borsa Yorumları

JPMorgan: Bu 2 Çip Hissesi Pazara Hükmedecek

JPMorgan: Bu 2 Çip Hissesi Pazara Hükmedecek
Google News Icon Takip Et

Özel tasarım çiplere yönelik artan talebe paralel olarak, JPMorgan bu durumdan kazançlı çıkabilecek iki hisse öneriyor: Broadcom (AVGO) ve Marvell Technology (MRVL).

JPMorgan analisti Harlan Sur, halihazırda 14 milyar dolar değerindeki ASIC (uygulamaya özel tümleşik devre) çipleri pazarında, gelecekte yıllık 20% artış görülebileceğine inanıyor. 

Özel tasarım çiplerdeki faaliyetlerin son birkaç yılda hızlandığını belirten Sur, yapay zekâ bilişimleri için de kullanılan bu çiplerin üretici yapay zekâ adaptasyonunu buna bir örnek olarak gösteriyor. 

Analist, “Broadcom ve Marvell Technology’nin, bu özel tasarım çip furyasından en kazançlı çıkacak şirketler olacağına inanıyoruz.” diyor. 

Sur, Broadcom’un 80, Marvell’in 40 ASIC çip tasarımı anlaşmasını yaptığını belirterek, pazarın 35%’ini oluşturan Broadcom’un bu alanda lider isim olarak öne çıktığını belirtiyor.

Pazarın 15%’ini oluşturan Marvell’in de ikinci sırada olduğunu belirten Sur, 70 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat belirlediği şirketin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barron’s