Ekonomi ve Finans Haberleri

JPMorgan: Borç Tavanı Sorunu Çözülürse Hisselerde Ralli Olabilir

May 19, 2023 • 1 dakika okuma süresi
JPMorgan: Borç Tavanı Sorunu Çözülürse Hisselerde Ralli Olabilir

JPMorgan, ABD borç tavanı konusunda bir anlaşmaya varılırsa hisselerde ilkbahar sonu/yaz başında ciddi bir ralli görülebileceğini söyledi. 

JPMorgan’ın öngörüsü piyasa genelindeki beklentinin aksine işaret etse de profesyonel yatırımcıların aldıkları konumların, hisselerdeki olası artışı destekleyebileceğini düşünüyor.

Yatırım bankası, ekonomik büyümenin beklentinin üzerinde seyretmesi, tüketici harcamaları ve bilançolardaki güçlü seyrin devam etmesi ve enflasyonun daha da yükselmemesi durumunda, borç tavanı gündeminin de sonlanmasıyla hisse piyasalarında ciddi bir artış olabileceğini belirtiyor. 

JPMorgan: Borç Tavanı Sorunu Çözülürse Hisselerde Ralli Olabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC