BIST Şirket Haberleri

JPMorgan, Bim’i CEEMEA Top 10 Listesine Ekledi

October 4, 2023 • 1 dakika okuma süresi
JPMorgan, Bim’i CEEMEA Top 10 Listesine Ekledi

JPMorgan, Borsa İstanbul’da işlem gören perakende sektörünün öncü şirketi Bim’i Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (CEEMEA) bölgesi Strateji Top 10 listesine ekledi. Bim, Top 10 listesine 2020’den bu yana giren ilk Türk şirketi oldu.

🔄 Listede Değişiklikler Neler?

JPMorgan’ın bu yeni listesi sadece Bim için değil, diğer şirketler için de değişiklikler içeriyor. Banka, listesinde yer alan Rajhi, Alinma, alOthaim ve STC şirketlerini çıkardı. Bununla birlikte, Saudi National Bank, Riyad Bank ve Alarabia gibi firmaları da listeye ekledi.

📉 Türkiye Piyasasına ‘Nötr’ Yaklaşım

JPMorgan raporunda , Türkiye için tavsiyesini “nötr” olarak koruduğunu belirtti. Şirket, buna neden olarak Türkiye’nin CEEMEA içinde oynaklığı en yüksek piyasa olmasını gösterdi.

Önümüzdeki çeyreklerde TL’nin güçlü bir reel değer kazanacağını öngören JPMorgan, Dolar/TL ’nin 2024’ün üçüncü çeyreğinde 13% kayıp yaşayarak 31’e yükseleceğini, enflasyonun ise Mayıs ayında 73% ile zirveye ulaşacağını tahmin ettiklerini açıkladı.

JPMorgan, Bim’i CEEMEA Top 10 Listesine Ekledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: JPMorgan