Borsa Yorumları

JPMorgan Açıkladı: Kasım Ayında Hangi Hisselerde Artış Bekliyor?

November 3, 2023 • 2 dakika okuma süresi
JPMorgan Açıkladı: Kasım Ayında Hangi Hisselerde Artış Bekliyor?

JPMorgan Chase, her ay yaptığı üzere kasım ayının favorileri listesini güncelledi. Banka, kasım ayına girerken aralarında lüks bir atletizm perakendecisinin de bulunduğu dört hisseyi favori listesinden çıkardı.

⭐ Liste, JPMorgan’ın üç kategorideki en iyi hisse fikirlerini kapsıyor: büyüme, değer ve kısa yatırım fikirleri. Banka, Analist Odak Listesi’ne kasım ayı için tek bir ekleme yaparak gıda hizmeti hissesi Aramark’ı (ARMK) öne çıkardı. 

JPMorgan kasım ayında atletizm perakendecisi ve giyim şirketi Lululemon (LULU) ile üniforma üreticisi Cintas’ı (CTAS) listeden çıkardı. Lululemon hisseleri, 2023’te şimdiye kadar 20% yükseldi.

Analist Andrew Steinman, JPMorgan’ın uzun vadede hâlâ Cintas’ı tercih etmesine rağmen, “Şu anda başka yerlerde daha büyük değer kaybı görüyoruz.” dedi. 

Banka ayrıca mortgage şirketi NMI Holdings’i (NMIH) ve onkoloji firması Revolution Medicines’i (RVMD) odak listesinden çıkardı.

Analist Richard Shane, NMI’nin yılın başından bu yana daha iyi bir performans sergilediğini ve 2023’ün başından itibaren hisselerin 31% artmasıyla kapsama hedeflerini aştığını belirtti. 

Analist Eric Josephde Revolution’ın önceki odak listelerine dahil edilmesinin altında yatan katalizörün hâlihazırda meyve verdiğini belirtti.

🎯 Aşağıda JPMorgan’ın kasım ayı listesine giren isimleri inceleyebilirsin:

  • Caterpillar (CAT)
  • Dupont De Nemours (DD)
  • Domino’s Pizza (DPZ)
  • General Motors (GM)
  • Wynn Resorts (WYNN)
  • Microsoft (MSFT)
  • Array Technologies (ARRY)
  • Capital Onel (COF)
  • Charles Schwab (SCHW)
  • Amazon (AMZN)

🏦 Bir değer hissesi olarak listede yer alan Capital One’a banka 111 dolar hedef fiyat belirlemiş. Analist Shane’in bu hedef fiyatı, hissenin salı günkü kapanışına göre 10%’luk bir artışla işaret ediyor. 

JPMorgan, dev teknoloji isimleri arasından Amazon ve Microsoft’u büyüme hisseleri kapsamında listede tutmaya devam etti. 

🛍️ Analist Doug Anmuth’un Amazon için belirlediği 190 dolar seviyesindeki hedef fiyatı, hissenin salı günkü kapanışına göre 43% artabileceği anlamına geliyor. Amazon, 2023’te şimdiye kadar 60% yükseldi. 

💻 Microsoft için ise analist Mark Murphy 385 dolar hedef fiyatıyla hissenin önümüzdeki 12 ay içinde 14% artabileceğini düşünüyor. Microsoft, yılbaşından bu yana 43% değer kazandı. 

JPMorgan Açıkladı: Kasım Ayında Hangi Hisselerde Artış Bekliyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC