Borsa Haberleri

JPM: Küresel Otomobil Rekabeti Artıyor, BYD ve Tesla Önde

June 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
JPM: Küresel Otomobil Rekabeti Artıyor, BYD ve Tesla Önde

JPMorgan, Çin otomobil pazarındaki hızlı genişlemeye paralel olarak küresel otomobil üreticileri arasındaki rekabetin artacağını düşünüyor. 

Otomotiv pazarındaki rekabet açıkça kızışıyor ve biz mücadelenin kitlesel pazarda olduğunu düşünüyoruz.” diyen banka, Çin pazarının orta vadede satışlarda 30 milyona ulaşabileceğini düşünüyor. 

JPMorgan’a göre ayrıca bu rekabetin hızlanması, BYD (BYDDY), Tesla (TSLA) ve diğer otomobil üreticilerinin yakın zamanda Avrupa otomobil pazarının 10%’una hükmetmesiyle de sonuçlanabilir. 

JPM: Küresel Otomobil Rekabeti Artıyor, BYD ve Tesla Önde

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance