Borsa Haberleri

JP Morgan, Türk Bankaları için Yeni Hedef Fiyat Verdi

JP Morgan, Türk Bankaları için Yeni Hedef Fiyat Verdi
Google News Icon Takip Et

ABD’li Banka JP Morgan, Türk bankalarının hedef fiyatlarını revize etti.

JP Morgan, yüksek seyreden faiz oranları nedeniyle kredi daralmasının kısa vadede zorluk yaratabileceğini ancak Türk bankalar için uzun vadede fırsatlar olduğunu vurguladı.

Raporda, bankalar için kısa vadeli görünümün; makroekonomik ayarlamalar ve sıkı para politikaları nedeniyle zorluklar gösterdiğini ancak uzun vadenin, beklentiler ROTE oranlarında iyileşme ve yapısal fırsatlarla olumlu olduğu değerlendirmesi yapıldı.

Yeni Hedef Fiyatlar

JP Morgan, Akbank (AKBNK) için “nötr” tavsiyesinde bulunurken, Garanti BBVA (GARAN) için “nötr” olan tavsiyesini “ağırlığını artır” olarak değiştirdi.

Vakıfbank (VAKBN) ve Halkbank (HALKB) için “ağırlığını azalt” tavsiyesilerini koruyan banka, İş Bankası C (ISCTR) için de “nötr” tavsiyesini sürdürdü.

Banka Yapı Kredi (YKBNK) için de tavsiyesini “nötr” olarak açıkladı.

Bankanın verdiği yeni hedef fiyat ve tavsiyeler şu şekilde 👇

AKBNK 👉 77 TL (Eski 45 TL)

GARAN 👉 164 TL (Eski 72,4 TL)

VAKBN 👉 24 TL (Eski 17,5 TL)

HALKB 👉 18 TL (Eski 13 TL)

ISCTR 👉 19 TL (Eski 30 TL)

YKBNK 👉 44 TL (Eski 27 TL)

Dipnot: Banka, hedef fiyatları Aralık 2025 için sundu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Cnbc-e