Borsa Haberleri

Johnson & Johnson’dan Portföyünü Genişletecek Satın Alma

March 27, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Johnson & Johnson’dan Portföyünü Genişletecek Satın Alma

Johnson & Johnson (JNJ), medikal cihaz üreticisi Shockwave Medical’ı (SWAV) satın almak için görüşmeler gerçekleştirerek, potansiyel olarak kardiyovasküler cihazlardaki varlığını genişletmeye çalışıyor.

LSEG verilerine göre, kalp hastalıklarını tedavi etmek için cihazlar üreten Shockwave’in piyasa değeri yaklaşık 11 milyar dolar.

The Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, görüşmelerin sonuçsuz kalmaması halinde önümüzdeki haftalarda bir anlaşmanın sonuçlandırılabileceği ve başka bir talibin ortaya çıkmasının da mümkün olduğu belirtildi. 

WSJ’nin haberi, Bloomberg News’in geçen yıl Boston Scientific’in (BSX) kalp cihazı üreticisi için bir teklifi değerlendirdiğini bildirmesinin ardından Shockwave Medical için potansiyel bir teklife ilişkin en son medya gelişmesi oldu.

Şirket, böbrek taşlarının tedavi edilmesine benzer şekilde kalp damarlarındaki kireçlenmiş plakları parçalamak için şok dalgaları kullanan bir cihaz üretiyor.

J&J geçen yıl, kendi kardiyovasküler ürün portföyüne değer katabilecek firmalarla birleşme veya satın alma fırsatları aradığını söylemiş ve gelecekteki anlaşmalarının çoğunun muhtemelen küçük satın almalar olacağını eklemişti.

Johnson & Johnson’dan Portföyünü Genişletecek Satın Alma

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters