Borsa Haberleri

Johnson & Johnson’dan Milyon Dolarlık Kanser Anlaşması

January 3, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Johnson & Johnson’dan Milyon Dolarlık Kanser Anlaşması

Boston merkezli biyofarma şirketi Elektrofi, Johnson & Johnson’ın (JNJ) Janssen Biotech segmenti ile kendi kendine uygulamalı bir kanser ilacı geliştirmek üzere multi-milyon dolarlık bir lisanslama ve işbirliği anlaşması yaptığını duyurdu.

Elektrofi yaptığı açıklamada, Johnson & Johnson Innovation tarafından yapılan anlaşmanın, Janssen’e onkoloji varlığını ve dört adede kadar ek hedefi geliştirmek için küresel haklar verdiğini söyledi.

Şartlara göre Elektrofi, 18 milyon dolar peşin, hedef başına 155 milyon dolardan fazla ara ödeme ve ürünler ticarileştirildiğinde küresel net satışlar üzerinden telif ücreti alacak. 

Şirketler ortaklık kapsamında başlangıçta kanser ilacına odaklanacak. Elektrofi CEO’su Chase Coffman, “Stratejik ortaklığımız Elektrofi’nin formülasyon uzmanlığını Janssen’in kanıtlanmış onkoloji geliştirme ve ticarileştirme gücüyle bütünleştiriyor.” ifadelerini kullandı. 

Johnson & Johnson’dan Milyon Dolarlık Kanser Anlaşması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha