Borsa Haberleri

Johnson & Johnson Güçlü Bilanço ve Satış Öngörüleriyle Yükseldi

October 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Johnson & Johnson Güçlü Bilanço ve Satış Öngörüleriyle Yükseldi

Johnson & Johnson (JNJ) tıbbi cihazlar ve farmasötik iş bölümlerindeki satışlardaki artışın etkisiyle, üçüncü çeyrek bilançosunda Wall Street’in beklentilerini aşan rakamlar açıkladı. JNJ, piyasa öncesinde 1% değer kazandı.

Johnson & Johnson Güçlü Bilanço ve Satış Öngörüleriyle Yükseldi

Bu, J&J’nin ağustos ayında tüketici sağlığı yan kuruluşu Kenvue’den (KVUE) ayrılmasını tamamlamasından bu yana açıkladığı ilk bilanço olma özelliği taşıyor. 

J&J, yılın üçüncü çeyreğinde 4,31 milyar dolar veya hisse başına 1,69 dolar net kâr açıkladı. Şirketin kârı geçen yıla göre neredeyse aynı kalırken, hisse başına düzeltilmiş kârı 2,66 dolarla 2,52 dolarlık konsensüs beklentiyi aştı. Ayrıca gelirler de 21,04 milyar dolarlık tahminlerin üzerinde, 21,35 milyar dolar oldu. 

Üçüncü çeyrek sonuçları, J&J’nin talk bazlı ürünlerinin yumurtalık kanserine ve çok sayıda ölüme neden olan kanserojen asbest ile kontamine olduğunu iddia eden binlerce davaya ilişkin yatırımcı endişesinin ortasında geldi.

J&J’nin kendi adını taşıyan bebek pudrası da dahil olmak üzere bu ürünler artık Kenvue’ye ait. Ancak J&J, ABD ve Kanada’da ortaya çıkan talkla ilgili tüm yükümlülükleri üstlenecek. 

Güçlü bilançosunun yanı sıra ilaç üreticisi 2023’e ilişkin tahminlerini yükseltti. J&J, ağustos ayındaki 83,2 milyar ile 84 milyar dolarlık bir önceki beklentiye kıyasla, 2023 satışlarının 83,6 milyar ile 84 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor. 

Şirket ayrıca, düzeltilmiş hisse başına kâr beklentisini de 10 ile 10,10 dolar aralığından 10,07 ile 10,13 dolar aralığına yükseltti.

Johnson & Johnson Güçlü Bilanço ve Satış Öngörüleriyle Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC