Borsa Haberleri

Johnson & Johnson Beklentileri Aştı, Yıl Sonu Tahminlerini Yükseltti

Johnson & Johnson Beklentileri Aştı, Yıl Sonu Tahminlerini Yükseltti
Google News Icon Takip Et

Johnson & Johnson (JNJ), Wall Street’in beklentilerini aşan ikinci çeyrek gelir ve düzeltilmiş kârının yanı sıra, medikal teknoloji segmentindeki satışların artmasıyla yılın geri kalanı için beklentilerini yükseltti.

J&J, pandemi döneminde bu prosedürleri erteleyen yaşlı nüfus arasında acil olmayan ameliyatlara olan talepteki toparlanmadan yararlanıyor. Bu artan talep, UnitedHealth Group (UNH) ve Elevance Health (ELV) gibi sağlık sigortacıları tarafından gözlemlenmişti. 

Şirketin net kârı yılın ikinci çeyreğinde 5,14 milyar dolar veya hisse başına 1,96 dolar oldu. Bu rakamlar, geçen yılın aynı döneminde görülen 4,8 milyar dolar veya hisse başına 1,80 doların üzerinde. 

Şirketin gelirleri de bu dönemde 24,62 milyar dolar olan beklentilerin üzerinde, 25,53 milyar dolar olarak açıklanırken, yıllık bazda satışları da 6,3% arttı. 

Satışlarındaki artışa paralel olarak şirket 2023 genelinde satışlarının 98,8 milyar dolar ile 99,8 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor. Bu rakamlar, J&J’nin nisan ayındaki beklentilerinin 1 milyar dolar üzerinde. 

J&J, 2023 için 10,60 dolar ile 10,70 dolar aralığındaki düzeltilmiş hisse başına kâr beklentisini de 10,70 dolar ile 10,80 dolar aralığına yükseltti. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC