Borsa Haberleri

John Deere, Robotik Bir Tarım Dünyası Hedefliyor!

October 3, 2022 • 2 dakika okuma süresi
John Deere, Robotik Bir Tarım Dünyası Hedefliyor!
  • Yeşil ve sarı traktörleri, buldozerleri ve çim biçme makineleri ile tanıdığımız Deere (DE), neredeyse yirmi yıldır teknoloji ve robotik alanında yatırımlar yapıyor.

  • John Deere, önümüzdeki on yıl içerisinde Tesla ve Silikon Vadisi’ndeki diğer teknoloji devleri gibi dünyanın önde gelen AI (yapay zeka) ve robotik şirketlerinden biri olabilecek mi?

  • Deere şirketinde otomasyon ve otonomiden sorumlu başkan yardımcısı olan Jorge Heraud’a göre, şirket bu yolda ilerliyor. Geçtiğimiz ocak ayında Las Vegas’ta gerçekleştirilen ve Deere’in çiftçiler yerine yapay zeka tarafından işletilen tam otonom 8R çiftlik traktörünü tanıttığı Tüketici Elektroniği Fuarı’nda da şirketin geleceği gözler önüne serildi.

  • Öte yandan, Deere diğer otonom çiftlik araçlarına ve teknoloji destekli gelişimlere daha fazla odaklanmayı hedeflese de, bu tür araçlardan oluşan global filonun sayısı mevcut durumda 50’den az.

  • Otonom 8R, tarım teknolojisi alanında dev bir atılım oldu ve pazarlama açısından şirkete büyük fayda sağladı. Ohio State University Gıda, Tarım ve Biyoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Scott Shearer, konuya ilişkin olarak, “Bu traktörün Tüketici Elektroniği Fuarı’nda görücüye çıkmasından önce insanlar tam otonom tarım araçlarının boş vaatler olduğunu düşünüyordu.” dedi.

John Deere, Robotik Bir Tarım Dünyası Hedefliyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı