Bültenler

Jim Cramer: BigTech Hisselerini Unutun

April 13, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Jim Cramer: BigTech Hisselerini Unutun

CNBC’den Jim Cramer, pazartesi günü yatırımcılara tavsiyede bulundu: “FED faiz oranlarını yükselttiği için sert bir şekilde etkilenmesi muhtemel olan ‘BigTech’ hisselerini elinizden çıkarın.”

Cramer şu an için Meta (FB), Amazon (AMZN), Apple (AAPL), Netflix (NFLX) ve Google (GOOGL) gibi büyük tekonloji şirketlerinin büyük bir kısmını unutmak gerektiğini söyledi.

Cramer’in tavsiyesi, yatırımcıların bigtech hisse senetleri konusunda tutucu olması gerektiğinin altını çiziyor. 

Analiste göre, teknoloji yüklü portföylere sahip yatırımcıların ileriye doğru stratejik hareket etmeleri gerekiyor.

Cramer, küresel gelişmeler ve sektörün mevcut durumu yüzünden petrol dışında hiçbir şeye fazla ağırlık verilmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi. 

Jim Cramer: BigTech Hisselerini Unutun

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı