Al Sinyali Veren Hisseler

Jefferies’in “AL” Notu Verdiği Hisseler

Temmuz 10, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Jefferies’in “AL” Notu Verdiği Hisseler

Jefferies, gözünü bilançolarını güçlendirme yolunda olan şirketlere çevirdi. 

Şirket, geçtiğimiz hafta yayınladığı bir notta, kârlılık yoluna girmek üzere olan bir hisse sepeti belirledi. 

📈 Analist John Colantuoni, “para kaybetmekten para kazanmaya geçen şirketlerden hisse satın almanın birkaç yüz baz puan daha iyi performanse işaret etme eğiliminde” olduğunu belirtiyor:

ABD ekonomisindeki güçlü seyrin devam etmesi pek çok kişiyi şaşırtsa ve iş döngüsünün sonuna odaklanmaya itse de, aynı şekilde mevcut ortam bazı şirketleri desteklemeye devam ediyor. İster ölçek büyütme, ister pazar genişletme, ister iyi yönetilen maliyetler ya da verimlilik artışı olsun, bu dinamikler bir şekilde bir araya gelerek operasyonel iyileştirmeler sağlıyor ve birçok şirketin büyüme eğrisinde önemli noktalara ulaşmasına olanak tanıyor.

👀 Jefferies’in bu ölçütlere bağlı olarak artış beklediği hisseler ise şöyle:

  • SoFi Technologies (SOFI)
  • Alphatec Holdings (ATEC)
  • Boeing (BA)
  • Bloom Energy (BE)
  • DraftKings (DKNG)

👑 DraftKings hisseleri, ocak ayından bu yana 130%’luk bir ralli yaşadı. Şirketin 2024 ve 2025 yıllarında faiz, vergi ve amortisman öncesi kârını (EBITDA) artırmaya yardımcı olacak “kritik bir kitleye” girmekten fayda sağlayacağını belirten Colantuoni, şirkete “AL” notu vermiş ve 39%’luk bir artış ima eden 35 dolar düzeyinde 12 aylık ortalama hedef fiyat belirlemiş. 

✈️ Yılbaşından bu yana 13% değer kazanan Boeing de iyi bir yıl geçiriyor. Colantuoni, şirketin 737 MAX ve 787 modellerinin envanterini tamamladıktan sonra “nakit kârlılığında iyileşme göreceğini” düşünüyor. Jefferies, Boeing için “AL” notunu koruyor ve hisseye 250 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatını veriyor. 

💸 Colantuoni’ya göre SoFi, fintech alanında “federal banka tüzüğüne sahip az sayıdaki şirketten biri.” Colantuoni, bu sayede şirketin daha düşük bir sermaye maliyetinin yanı sıra daha uzun vadeli kredilerden daha güçlü bir net faiz kârı elde edebildiğini düşünüyor. Yılbaşından bu yana 78% yükselen SoFi’nin 9,60 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatı hissenin 19% artabileceğini ima ediyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti