Uber

Jefferies, Yatırımcılara Uber Vagonuna Atlayın Diyor!

April 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Jefferies, Yatırımcılara Uber Vagonuna Atlayın Diyor!

Jefferies, Uber’i (UBER) yeni favorisi ilan etti. Uber için “AL” notu veren Jefferies, hissenin 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 47 dolardan 49 dolara yükseltti. 

Uber hissesinin hedef fiyatındaki bu güncelleme, cuma günkü kapanıştan itibaren hissenin 56% ralli yapabileceği anlamına geliyor.

Jefferies analisti John Colantuoni, Uber’in araç paylaşımı ve restoran teslimatı segmentlerinin yaklaşık 1 trilyon dolarlık pazarlarda faaliyet gösterebileceğini, bunun da şirketin büyümesi için yolu açtığını belirtiyor.

Hatırlatma: 2019’dan 2022’ye Uber’in kazanç artışına en çok ABD’deki restoran teslimatı segmenti katkıda bulundu. 

Colantuoni, “Uber’in baskın ölçek ve ağ etkisinin, müşteri deneyimi/adaptasyonuna yeniden yatırımları destekleyebileceğine inanıyoruz. Bu da şirketin pazar payını zaman içinde artıracaktır.” yorumunu yapıyor. 

Risk her zaman var: Colantuoni, aşağı yönlü bir senaryoda ise Uber hisselerinin 36% düşebileceği uyarısını yapıyor. Jefferies analistine göre bu da teslimat segmentindeki büyümenin beklenti altında kalması ve yeterli kârlılık görülmemesinden kaynaklanabilir. 

Jefferies, Yatırımcılara Uber Vagonuna Atlayın Diyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC