Microsoft

Jefferies, Microsoft’un Hedef Fiyatını Yükseltti

May 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Jefferies, Microsoft’un Hedef Fiyatını Yükseltti

Yapay zekâ dönüşümünün en çok Microsoft’a (MSFT) fayda sağlayacağını düşünen Jefferies, şirketin “AL” notunu korurken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 400 dolara yükseltti. 

Microsoft’u, giderek artan yapay zekâ atılımları karşısında en az riskte olan 12 şirketten biri olarak isimlendiren Jefferies analisti Brent Thill, “MSFT, şu an on yıl sürecek gibi görünen bu sektör devriminde ön sırada yerini aldı. Bulut savaşlarının birinci turunu Amazon (AMZN) kazandı. İkinci turun kazananı da Microsoft olabilir.” yorumunu yaptı. 

Yılbaşından bu yana 34% yükselen Microsoft, bir süredir odağını yapay zekâya çevirmiş durumda. Jefferies’e göre şirketin bu disiplinli tutumu da yapay zekâ alanında bu kadar öne çıkmasının en önemli nedeni. 

Jefferies, Microsoft’un Hedef Fiyatını Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC