Borsa Haberleri

Jefferies, Kanser Düşmanı Bu Şirket Hissesinde 50% Artış Bekliyor

Ağustos 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Jefferies, Kanser Düşmanı Bu Şirket Hissesinde 50% Artış Bekliyor

Jefferies’e göre yatırımcılar, küresel gelir akışlarını artıran biyoteknoloji şirketi BeiGene’e (BGNE) bir şans verebilir.

Analist Kelly Shi, BGNE’yi “AL” notuyla incelemeye başladı ve belirlediği 287 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyat, hissenin 49,2% değer kazanabileceğini ima ediyor. 

Shi dün yayınladığı bir notta, “BeiGene güçlü Ar-Ge kapasitesi, verimli ve uygun maliyetli klinik geliştirme çabaları, yerleşik ticari ürün hattı ve büyük ilaç ortaklıkları (Amgen (AMGN), Novartis (NVS)) ile rakipleri arasında benzersiz bir konuma sahip.” diyor.

Onkoloji odaklı bir şirket olan BeiGene, 2010’daki kuruluşundan bu yana şirket içinde geliştirdiği üç ilacı ticarileştirdi ve 45’ten fazla bölgede 140’tan fazla klinik çalışma başlattı. 

Shi, şirketin ayrıca 2022 yılında 1,3 milyar dolar ürün geliri elde ettiğini ve bunun da kümülatif araştırma ve geliştirme harcamalarının 2,5 katından fazla olduğunu söyledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti