Al Sinyali Veren Hisseler

Jefferies Güneş Enerji Hisseleri İçin “AL” Diyor

Jefferies Güneş Enerji Hisseleri İçin “AL” Diyor
Google News Icon Takip Et

Jefferies’e göre güneş enerjisi hisseleri, yüksek faiz oranları ve düşen talep nedeniyle S&P 500’ün yaklaşık 60% altında performans gösterdiği 2023’te zorlu bir yıl geçirdi ancak 2024’te rüzgarlar tersine dönerek önemli şirketleri bir toparlanmaya hazırlayabilir.

Güneş enerjisi, özellikle de konut sektörünün karşısında en büyük engel yüksek faiz oranlarıydı ancak Fed bu hafta 2024’te üç indirim sinyali vererek sektöre erken bir Noel hediyesi verdi diyebiliriz.

🚀  Analist Dushyant Ailani, yatırımcılara “güneş enerjisi trenine binmeleri” çağrısında bulunuyor ve First Solar (FSLR) gibi kamu hizmeti ölçeğindeki şirketlerin önümüzdeki yıl değer sağlamak için en iyi konumda olduğunu belirtiyor.

🎯 Şirket notunu 211 dolar seviyesinde bir hedef fiyat ve “AL” notuyla izlemeye başlayan Ailani bir notunda, “Kamu hizmeti ölçeğinde güneş enerjisine maruz kalmak, üreticilere sağlam bir birikim, nakit akışı kesinliği ve konut tipi güneş enerjisine karşı ölçek sağlıyor.” yorumunu yapıyor. 

Ayrıca, haziran ayında 12% olan konut tipi güneş enerjisi izinlerinin eylül ayında bir önceki aya göre 2% azalmasıyla konut sektörünün dibe vuruyor olabileceğine dair kanıtlar da var. Federal düzenleyiciler, yeni elektrik üretiminin iletim sistemine bağlanmasındaki gecikmeleri hafifletmek için adımlar atıyor.

Artan kamu hizmeti ücretleri, güneş enerjisi ekipmanlarının azalan maliyeti ve Enflasyon Azaltma Yasası’ndan gelen destek, konut sektörü için önemli katalizörler sağlıyor.

🎯 İnvertör üreticisi Enphase (ENPH) de Ailani’den 145 dolar hedef fiyatı ve “AL” notu almış. Analist, şirketin yaklaşık 50%’lik güçlü bir brüt kâr marjına ve sektördeki bazı sorunlara rağmen sağlam bir bilançoya sahip olduğu yorumunu yapıyor. 

🎯 Konut kurulum şirketi Sunrun (RUN) için Ailani, şirketin güneş enerjisi tesislerinin kiralanmasında 60% pazar payına sahip olduğunu ve bunun “daha uzun süre daha yüksek faiz oranı ortamında” uygulanabilir bir seçenek olduğunu kanıtladığını belirtiyor. Analist, Sunrun için “AL” notu ile 25 dolar seviyesinde bir hedef fiyatı belirlemiş.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC