Ford

Jefferies, Ford Motor’un Notunu Yükseltti

May 30, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Jefferies, Ford Motor’un Notunu Yükseltti

Ford Motor’un (F) geçen haftaki yatırımcı etkinliği sonrası Jefferies, şirketin “TUT” notunu “AL” olarak yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 13 dolardan 16 dolara taşıdı. 

Phillippe Houchis öncülüğündeki Jefferis analistleri, şirket yönetiminde eski CEO Allan Mullaly döneminde (2006-2014) yıllardır süren istikrarsızlığın ardından Ford’un uyumlu bir ekip kurduğunu düşünüyor. 

Analistler, “CEO Jim Farley, yeni iş modellerine yönelik sergilediği açık fikirlilik ve Tesla’dan (TSLA) aldığı ilhamla, otomobil sektöründe faaliyet göstermeyenler de dahil olmak üzere, üst düzey yetenekleri bir araya getirerek tutarlı bir ekip oluşturdu.” yorumunu yapıyor. 

Ford, geçtiğimiz hafta Tesla ile yapılan anlaşma kapsamında elektrikli araç sahiplerinin Tesla’nın şarj istasyonlarını kullanabileceğini açıklamıştı.

Açılış öncesinde 2,89% artan Ford hisseleri, yılbaşından bu yana 4% yükseldi. 

Jefferies, Ford Motor’un Notunu Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch