Borsa Haberleri

Jefferies Bu İlaç Hissesine “AL” Diyor: Hedef Fiyatı 20%’ye Yakın Artış Öngörüyor

September 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Jefferies Bu İlaç Hissesine “AL” Diyor: Hedef Fiyatı 20%’ye Yakın Artış Öngörüyor

Jefferies’e göre AstraZeneca (AZN), yatırımcıların göz ardı etmemesi gereken güçlü bir tedavi hattına sahip.

Analist Peter Welford, “TUT” notunu “AL” seviyesine yükselttiği hissenin hedef fiyatını da 66,50 dolardan 80 dolara taşıdı. Bu da cuma günkü kapanış fiyatı olan 67,83 dolara göre analistin önümüzdeki 12 ayda hissede yaklaşık 18% artış potansiyeli gördüğü anlamına geliyor. 

Welford “Konsensüs tahminlerin, özellikle Airsupra, tozorakimab ve eplontersen olmak üzere geç dönem kardiyo ve solunum boru hattı ilaçlarının potansiyel fırsatını göz ardı ettiğini savunuyoruz.” diyor. 

Analist, bu Ar-Ge varlıklarının “önemli yukarı yönlü opsiyonellik” sunduğunu ve konsensüs tahminlerinin yaklaşık 8% üzerinde kazanç ve satış sağlayabileceğini söylüyor.

Welford, astım tedavisinde kullanıalan Airsupra’yı, daha yüksek farkındalık ve daha fazla pazar penetrasyonuna işaret eden özel bir doktor anketi ile desteklenen ve satışlara yaklaşık 1 milyar dolar katkı sağlayabilecek gözden kaçan bir varlık olarak tanımlıyor. 

Analist ayrıca, ilaç devinin meme kanseri tedavilerinde de öncü bir isim olabileceğini belirtiyor.  Jefferies’e göre AstraZeneca’nın Japon Daiichi Sankyo ile ortaklaşa geliştirdiği Enhertu tedavisi “hızla meme kanseri tedavisinde bir standart haline geliyor” ve 14 milyar dolarlık satış rakamına ulaşma yolunda ilerliyor.

Jefferies Bu İlaç Hissesine “AL” Diyor: Hedef Fiyatı 20%’ye Yakın Artış Öngörüyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC