Borsa Haberleri

Jeff Bezos, 2 Milyar Dolar Değerinde Amazon Hissesi Sattı

February 12, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Jeff Bezos, 2 Milyar Dolar Değerinde Amazon Hissesi Sattı

Amazon (AMZN) kurucusu Jeff Bezos, önümüzdeki yıl içinde hisselerini satma planını açıkladıktan kısa bir süre sonra, çevrimiçi perakende ve bulut hizmetleri şirketinin yaklaşık 12 milyon hissesini 2 milyar dolara sattı.

Cuma günü yapılan bir SEC başvurusuna göre söz konusu satış çarşamba ve perşembe olmak üzere iki gün içinde gerçekleşti.

Geçtiğimiz hafta Amazon, Bezos’un şirketteki 50 milyona yakın hissesini satacağını söylemişti. Şirketin son yıllık raporuna göre, belirli koşullara tabi olan satış planı 8 Kasım 2023’te kabul edildi ve 31 Ocak 2025’e kadar tamamlanacak.

2021’de Amazon CEO’luğundan istifa edip yönetim kurulu başkanlığını devralan Bezos, Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre şu anda 200 milyar dolarlık net servetiyle dünyanın en zengin ikinci kişisi.

Jeff Bezos, 2 Milyar Dolar Değerinde Amazon Hissesi Sattı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters