Borsa Haberleri

JD, İndirimlerin Talebi Desteklemesiyle Beklentileri Aştı

Mart 6, 2024 • 2 dakika okuma süresi
JD, İndirimlerin Talebi Desteklemesiyle Beklentileri Aştı

JD .com (JD) hisseleri, Çinli online perakende şirketinin Wall Street tahminlerini geride bırakan çeyrek bilançosunda, mevcut hisse geri alım programını artıracağı açıklamasının ardından 12%’ye yakın yükseldi. 

Çin’in en büyük yıllık alışveriş festivali “Bekarlar Günü”nün düzenlendiği 2023 yılının son üç ayında, şirketin yaptığı agresif fiyat indirimleri belirsiz bir ekonomiyle boğuşan tüketici talebini canlandırma konusunda başarılı oldu.

Çin’in sallantılı ekonomik büyümesi, yüksek genç nüfus işsizliği ve ofis çalışanları için düşük ücretler tüketicilerin kesenin ağzını sıkmasına yol açarak JD gibi perakendecileri satışları desteklemek için ağır indirimler sunmaya itti.

LSEG verilerine göre şirket bu dönemde analistlerin 41,6 milyar dolarlık ortalama beklentisine kıyasla 42,52 milyar dolar gelir elde etti. 

JD’nin hissedarlara atfedilebilir net kârı ise bir önceki yılki 416,7 milyon dolara kıyasla 13%’ün üzerinde bir artışla 472,3 milyon dolar oldu. 

Bazı analistler JD’nin maliyet bilincine sahip alıcılar arasındaki popülaritesinin çeyrek boyunca arttığına inanıyor

JD ayrıca, önümüzdeki 36 ay içinde Mart 2027’ye kadar ADR de dahil olmak üzere 3 milyar dolar değerinde hissesini geri satın alacağını söyledi.

ABD’de listelenen şirket hisseleri 2023’te 48%’in üzerinde düştükten sonra bu yıl şimdiye kadar 26% geriledi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: JD 

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti