Borsa Haberleri

JD.com, Gıda Sektörüne Giriş Yapıyor

June 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
JD.com, Gıda Sektörüne Giriş Yapıyor

Çin’in ikinci büyük e-ticaret şirketi JD.com (JD) Inc., 7Fresh süpermarket zinciri ve diğer çevrimiçi hizmetlerini birleştirerek, ülke genelinde milyonlara hizmet verecek bağımsız bir birim oluşturmayı planlıyor.

🔀İnovatif perakende: Şirket, 7Fresh süpermarketlerini, grup satın alma platformu Pinpin’i ve talep üzerine hizmetleri içeren bir “İnovatif Perakende” operasyonu kurmayı planladığını açıkladı. 

Plana göre JD’nin eski uluslararası işler direktörü Yan Xiaobing birimin başına geçecek ve doğrudan grup CEO’su Sandy Xu’ya rapor verecek. 

🎯 Şirket, geçtiğimiz hafta her biri en az 14 milyar dolar piyasa değerine sahip yedi şirket oluşturma hedefini açıklamıştı. Tabii bu plan ister istemez Alibaba’nın yeniden yapılandırma planlarını hatırlatıyor. 

JD.com’un yeni segmenti, Alibaba Group’un (BABA) Freshippo birimine benzeyecek. Freshippo, şu an fon toplama sürecinde olan bir segment ve Alibaba, bu segmentin ilk hisse satışı için hazırlanmasına yardımcı olmak üzere China International Capital Corp. ve Morgan Stanley ile çalışıyor. 

🤷‍♂️JD.com hangi yolu izleyecek? Ancak JD.com’un aynı yolu izleyip izlemeyeceği henüz belirsiz.  7Fresh, tıpkı Freshippo gibi, ilk mağazasını 2017’de Pekin’de açmış ve JD.com’un çevrimiçi platformunu tamamlayacak şekilde fiziksel perakendeye genişletme çabalarının bir parçası olmuştu.

JD.com, Gıda Sektörüne Giriş Yapıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg