Borsa Yorumları

İstihdam Verisi Öncesi Altın Artıda Seyrediyor

İstihdam Verisi Öncesi Altın Artıda Seyrediyor
Google News Icon Takip Et

Altın fiyatları, ABD’nin temmuz ayı tüketici harcamaları verisinin beklentilere paralel gelmesinin ardından, yatırımcıların merakla beklediği ve bugün açıklanacak tarım dışı istihdam verisi öncesi yükseldi. 

Spot altın TSİ 14.45’te 1.945 dolardan işlem görürken, ABD vadeli altın kontratları 0,30% artışla 1.971,60 dolara yükseldi. 

ANZ analistleri bir araştırma notunda, temmuzda aylık bazda 0,2% artan kişisel tüketim harcamaları verisinin FED’in parasal sıkılaştırmaya ara verebileceği umutlarını desteklediğini belirtiyor. Analistler ayrıca bu beklentinin, ABD’nin ikinci çeyrek GSYH rakamlarının aşağı yönlü revize edilmesiyle de güçlendiğini düşünüyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Wall Street Journal