BIST Şirket Haberleri

İstanbul Havalimanı Yolcu Rekorunu Yeniledi!

Temmuz 3, 2023 • 2 dakika okuma süresi
İstanbul Havalimanı Yolcu Rekorunu Yeniledi!

✈️ İstanbul Havalimanı’nın işletmecisi İGA’nın açıklamasına göre, 2 Temmuz Pazar günü havalimanında tarihi bir rekora imza atıldı. Bu tarihte, havalimanında toplam 1642 uçuş gerçekleşirken tam 265.961 yolcu seyahat etti. 

Bu rakamlar, İstanbul Havalimanı’nın açılışından bu yana günlük yolcu sayısı anlamında en yüksek seviyeye ulaşıldığını gösteriyor. Bu da demek oluyor ki İstanbul Havalimanı “günlük yolcu sayısı rekorunu” kırmış oldu. 🏆

🅿️ Kurban Bayramı tatili boyunca İstanbul Havalimanı’nın hem açık hem de kapalı otoparkları da bu yoğunluktan nasibini aldı. Toplamda 40 bin araç kapasiteli bu otoparklarda ciddi bir doluluk yaşandı. 10 bin araç kapasiteli katlı otoparkın yanı sıra araç kiralama ve vale hizmeti veren alanlarda da yoğunluk gözlemlendi.

📆 İstanbul Havalimanı’nın bu yılki ilk rekoru Ramazan Bayramı’nın son günü olan 23 Nisan’da gerçekleşmişti. Bu tarihte, havalimanında 1548 uçuş yapılmış ve 244 bin 709 yolcu seyahat etmişti.

Sonuç olarak, İstanbul Havalimanı’nda yaşanan bu rekor artış, Türkiye’nin hava ulaşımı sektöründeki potansiyelini bir kez daha gözler önüne serdi. 💼 Bu başarı, hem İstanbul Havalimanı’nın hem de Türkiye’nin havacılık sektörünün önümüzdeki dönemde de büyümeye devam edeceğinin bir göstergesi. 🚀

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: AA