Borsa Haberleri

İş Yatırım 322,5% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

İş Yatırım 322,5% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?
Google News Icon Takip Et

İş Yatırım (ISMEN), şirket sermayesini 355 milyon TL’den 322,5% oranında bedelsiz olarak 1,5 milyar TL’ye yükseltecek.

Bölünme gününe kadar portföyünde İş Yatırım hissesi bulunan tüm yatırımcılar, bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Hissenin 322,5% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte 1.000 adet hissesi bulunan yatırımcının 4.225 adet hissesi olacak.

Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Olacak?

İş Yatırım, 18,94 TL’den bölünürse 20 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla düzeltilmiş pay fiyatı olan 4,48 TL’den işlem görmeye başlayacak.

İş Yatırım Bedelsiz Sermaye Artırımı Ne Zaman? 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), İş Yatırım’ın bedelsiz sermaye artırım başvurusunu 13 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla onayladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan şirket, bölünme tarihini 19 Temmuz 2023 olarak duyurdu.

Bedelsiz Sermaye Artırımı için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında, İş Yatırım (ISMEN) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen lotlar otomatik olarak yatırım hesabına yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı