Temettü Tarihleri ve Temettü Takvimi

İş Bankası’ndan Temettü Almak için Son Gün!

March 31, 2023 • 2 dakika okuma süresi
İş Bankası’ndan Temettü Almak için Son Gün!

İş Bankası, 31 Mart seans sonuna kadar portföyünde ISCTR hissesi bulunduran tüm yatırımcılarına pay başı net 0,8307 TL temettü ödeyecek.

Temettü ödemesi kullanıcı hesaplarına “alım gücü” olarak, dağıtımın gerçekleştiği gün (3 Nisan 2023) geçecek. Yatırımcılar dilerse nakit bakiyeyi beklemeden hisse alabilecek. Nakit bakiye ise T+2 iş gününde hesaplara yansıtılacak.

● Son Fiyatına Göre Verimi: 6,15%

● Temettü Hak Ediş için Son Tarih: 31 Mart 2023

● Temettü Dağıtım Tarihi: 3 Nisan 2023

● Temettü Ödeme Tarihi: 5 Nisan 2023

Örneğin; portföyünde 10 bin TL’lik (461 adet) İş Bankası (ISCTR) hissesi olan yatırımcılar 632,16 TL temettü ödemesi alacak.

Şirket temettü ödemesinin gerçekleştiği gün, düzeltilmiş fiyattan işlem görecek.

Öte yandan şirket aynı tarihte ISATR hissesi için 97,46 TL, ISBTR hissesi için 3,90 TL ve ISKUR hissesi için 14,15 TL temettü ödemesi yapacak.

📖 Sözlük

Bir şirketten temettü, yani kâr payı almak isteyen yatırımcıların hak ediş için belirtilen son tarihte tüm gün boyunca portföyünde o hisseyi bulundurmaları gerekir. Temettü dağıtım tarihinde, hissenin fiyatı, şirketin ortaklarına dağıtacağı temettü miktarı kadar düşer ve ödeme 2 – 3 iş günü içerisinde nakit olarak Midas yatırım hesabına yansıtılır.

İş Bankası’ndan Temettü Almak için Son Gün!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu