Borsa Haberleri

İş Bankası: Bankacılık Kâr Anlamında Tarihsel Olarak En Sıkıntılı Dönemde

May 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
İş Bankası: Bankacılık Kâr Anlamında Tarihsel Olarak En Sıkıntılı Dönemde

İş Bankası (ISCTR) Genel Müdürü Hakan Aran, ekonomiye ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu. Aran, enflasyona için yaptığı değerlendirmede, bankacılığın tarihsel olarak kâr anlamında en sıkıntılı dönemini yaşadığını kaydetti.

Enflasyonla mücadelede başarılı olmanın önemli olduğuna vurgu yapan Aran, 42%’lik yıl sonu hedefinin tutturulabileceğini kaydetti. Aran’a göre ayrıca bu yıl kredi büyümesi tarihi düşük seviyeye gelebilir.

Aran, TL’deki sıkışıklığı yabancı para kredileri ile aşabildiklerini belirtirken, kurda risk görmedikleri için yabancı para kredi verebildiklerini ifade etti.

“Bankalar Sermaye Yönetiminde Zorluk Çekmeyecektir”

Bankacılıkta tarihsel olarak kâr anlamında en sıkıntılı dönemin yaşandığına dikkat çeken Aran, “Bankalar sermaye yönetiminde zorluk çekmeyecektir” şeklinde kaydetti.

İş Bankası: Bankacılık Kâr Anlamında Tarihsel Olarak En Sıkıntılı Dönemde

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT