Borsa Haberleri

İş Bankası 2024’te Ne Kadar Temettü Ödeyecek?

March 13, 2024 • 1 dakika okuma süresi
İş Bankası 2024’te Ne Kadar Temettü Ödeyecek?

İş Bankası, borsada işlem gören A, B, C ve ISKUR payları için 2024 temettü ödeme kararını açıkladı.

İş Bankası, 2023’te 72,2 milyar TL’lik net dönem kârı açıkladı. Şirketin açıkladığı net dönem kârı bir önceki senenin net dönem kârına göre 17% artışa işaret etti.

İş Bankası Ne Zaman Temettü Ödeyecek?

İş Bankası’ndan KAP’a yapılan açıklamaya göre banka temettü ödeme tarihini 1 Nisan 2024 olarak belirledi. Ödemeler, 3 Nisan 2024 tarihinde hesaplarda olacak.

İş Bankası Ne Kadar Temettü Ödeyecek?

İş Bankası, A, B, C ve ISKUR için temettü ödeme miktarlarını da duyurdu. Buna göre banka, A grubu hisseler için 6,16 TL, B grubu hisseleri için net 0,48 TL, C grubu hisseleri için 0,26 TL ve ISKUR için 3,48 TL net temettü ödemesi yapacak.

İş Bankası 2024'te Ne Kadar Temettü Ödeyecek?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP