Borsa Haberleri

iPhone Üretimindeki Kesinti 2023’te Sonlanabilir!

December 6, 2022 • 2 dakika okuma süresi
iPhone Üretimindeki Kesinti 2023’te Sonlanabilir!

Apple tedarikçisi Foxconn’dan bir yetkilinin pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre, Çin’deki COVID koşullarından etkilenen ve geçen ay işçi huzursuzluğu nedeniyle çalışma düzeni sekteye uğrayan dünyanın en büyük iPhone fabrikası Zhengzhou tesisinin aralık sonu – ocak başı arasında tam üretim kapasitesine geri dönmesi bekleniyor.

● Dünyanın en büyük fason elektronik üreticisi, pazartesi günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, en önemli iPhone fabrikasındaki COVID-19 kontrolleriyle ilgili üretim sorunlarının etkisiyle kasım ayındaki gelir rakamının yıllık 11,4% düştüğünü aktardı.

● “Genel salgın durumu şu an itibarıyla kontrol altına alındı ​​ve şartlardan en çok etkilenen dönem kasım ayı oldu” ifadelerine yer verilen şirket açıklamasında, yeni çalışanların işe alınmaya başlandığı ve “üretim kapasitesinin kademeli olarak normale döndürüleceği” bildirildi.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Aralık sonu – ocak başı arasındaki döneme işaret eden bir yetkili, “İşe alım süresinde sorun yaşanmazsa, tam kapasiteyle üretime geçmek yaklaşık 3-4 haftayı bulabilir.” dedi.

● Apple üretimi, çok sayıda işçinin virüs mücadelesinde kendini izole etmek zorunda kalması ya da fabrikadan kaçması nedeniyle, Noel ve Çin’in ocak ayındaki ulusal tatilleri öncesinde sekteye uğramıştı.

iPhone Üretimindeki Kesinti 2023’te Sonlanabilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters