Borsa Haberleri

iPhone 15 Satışa Çıktı, Wedbush’a Göre Pro Talebi “Çok Güçlü”

Eylül 22, 2023 • 1 dakika okuma süresi
iPhone 15 Satışa Çıktı, Wedbush’a Göre Pro Talebi “Çok Güçlü”

Apple (AAPL) hisseleri, iPhone 15’in resmi olarak satışa sunulmasıyla birlikte açılışta yükseldi. 

Wedbush Securities analisti Dan Ives, iPhone 15 Pro ve Pro Max için talebin hala “çok güçlü” olduğunu ve Çin, Avrupa ve ABD’de uzun kuyruklar görüldüğünü söyledi.

Apple’ın “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu ve 240 dolar seviyesindeki hedef fiyatını koruyan Ives, “Bugün Apple Store’daki tüketicilerin en büyük odak noktası Pro Max oldu çünkü tedarik zincirinde iPhone 15 Pro Max kıtlığının oluşmaya başladığına inanıyoruz.” dedi.

Ives, ön siparişlerin kendisinin ve Wall Street’in çoğunun beklediğinden daha yüksek olduğunu belirtti. Analist, Asya’daki tedarik zinciri kontrollerinin Apple’ın AT&T (T), Verizon (VZ), T-Mobile (TMUS) ve diğer operatörlerin “göz kamaştırıcı” promosyonlarına atıfta bulunarak, 85 milyon adet ve belki de 90 milyona kadar sevkiyat yapılabileceğini düşünüyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti