Bültenler

Intuit, MailChimp’i 12 Milyar Dolar Karşılığında Satın Alıyor

September 17, 2021 • 2 dakika okuma süresi
Intuit, MailChimp’i 12 Milyar Dolar Karşılığında Satın Alıyor

Intuit (INTU), e-posta pazarlama platformu Mailchimp‘i şimdiye kadarki en büyük anlaşmasıyla yaklaşık 12 milyar dolara satın alıyor.

Intuit CEO’su Sasan Goodarzi yaptığı açıklamada, Mailchimp’in anlaşmanın bir parçası olarak, küçük ve orta ölçekli işletmelerin müşteri edinmelerine ve müşteriyi elde tutmalarına yardımcı olmak için Intuit’in muhasebe yazılımı QuickBooks ile birlikte çalışacağını söyledi.

Goodarzi pazartesi günü yatırımcılarla yaptığı bir konferans görüşmesinde; Mailchimp’in çok sayıda müşteri verisine sahip olduğunu ve asıl sihrin Intuit’i QuickBooks ile bir araya getirmek olduğunu söyledi.

🤔 Ne Yapar Bu Şirketler?

  • 2001 yılında Atlanta’da kurulan Mailchimp, bir Amerikan pazarlama otomasyon platformu ve e-posta pazarlama hizmetidir. Küçük işletmeler ve bireylerden Fortune 100 şirketlerine kadar 13 milyon kullanıcıya sahiptir.

  • Intuit (INTU), finansal yazılım konusunda uzmanlaşmış bir Amerikan şirketidir. Intuit’in ürünleri arasında; gelir vergisi beyannamelerinin hazırlanmasına yönelik yazılım paketi TurboTax, kişisel finans uygulaması Mint ve küçük işletme muhasebe programı QuickBooks yer alıyor.

🏃 Bir Adım Gerisirsz_screenshot_20210915_145837.jpg

Intuit, bu satın alma öncesi, geçtiğimiz yıl Credit Karma’yı 7 milyar dolardan fazla bir bedel ödeyerek satın almıştı.

Gelirinin yarısı ABD dışından gelen Mailchimp, geçtiğimiz sene, yıldan yıla yüzde 20 artışla 800 milyon dolar gelir bildirmişti.

👀 Nasıl Etkiledi?

Satın alma haberinin açıklandığı gün %1,95 değer kazanan INTU, son 1 ayda %6,52 yükseldi.

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı