Borsa Haberleri

International Paper, DS Smith’i 7,2 Milyar Dolara Satın Alıyor

April 16, 2024 • 1 dakika okuma süresi
International Paper, DS Smith’i 7,2 Milyar Dolara Satın Alıyor

ABD’li International Paper (IP), ambalaj ve kağıt şirketi Mondi’nin (MONDY) teklifini geride bırakarak, İngiliz ambalaj şirketi DS Smith’i 7,2 milyar dolara satın alıyor. 

DS Smith, kısa süre önce hem International Paper hem de Mondi’den teklif aldığını ancak ABD’li şirketin artık kesin bir teklif verebilecek konumda olduğunu söyledi.

Daha önce iki talibin kesin bir teklif yapmak ya da vazgeçmek için 23 Nisan’a kadar süreleri vardı. 

International Paper, sektörde konsolidasyonun yaşandığı bir dönemde Avrupa’daki varlığını genişletmek için geçen ayın sonlarında daha yüksek bir karşı teklifle DS Smith için mücadeleye girdi.

Birleşmenin tamamlanmasının ardından DS Smith hissedarları birleşik şirketin yaklaşık 33,7%’sine sahip olacak. International Paper hissedarları da Londra’da ikincil kote olmayı planlayan birleşik şirketin geri kalanına sahip olacak.

DS Smith, hissedarlara International Paper ile yapılan anlaşmayı desteklemelerini tavsiye edeceğini söyledi. Anlaşmanın bu yılın dördüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

International Paper, DS Smith’i 7,2 Milyar Dolara Satın Alıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters