Borsa Haberleri

Intel’in Otonom Araç Şirketi Halka Arz Başvurusu Yaptı!

October 3, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Intel’in Otonom Araç Şirketi Halka Arz Başvurusu Yaptı!
  • Intel (INTC) otonom sürüş birimi Mobileye, yeni halka arz pazarının tam anlamıyla çökmüş olmasına rağmen yüksek profilli hisse lansmanı desteğini test ederek ABD’deki bir ilk halka arz için başvuruda bulunduğunu açıkladı.

  • Teknoloji IPO pazarı, neredeyse son yirmi yıldır küresel olarak en kötü zamanlarını yaşıyor. Dealogic verilerine göre, ABD’deki halka arzlar yılın bu dönemine kadar 7 milyar doların biraz üzerinde getiri sağladı. Geçtiğimiz yıl, özel amaçlı satın alma şirketleri hariç olmak üzere geleneksel IPO’lar rekor kırarak 154 milyar dolara ulaştı.

  • Porsche’nin Avrupa’daki etkileyici lansmanının ardından açıklanan Mobileye halka arzı, yatırımcı duyarlılığının iyileştiğini gösteren yönelik erken bir işaret de olabilir.

  • Mobileye’nin görücüye çıkışı iyi bir karşılık bulursa, bu yılın başlarında gerçekleşmesi beklenen IPO’larını pazar toparlanana kadar erteleyen Instacart, Reddit ve ServiceTitan gibi diğer büyük isimleri de teşvik edebilir.

  • Bu yılın başında kendinden emin bir şekilde IPO başvurusunda bulunan Mobileye, bu kayıt verilerine göre yılın ilk yarısında 854 milyon dolarlık kazanç açıkladı. Bu, önceki yıl aynı dönemde elde edilen kazanca göre %21’lik bir artışa tekabül ediyor. Mobileye, 2021 yılında 1,4 milyar dolarlık kazanç açıklamıştı.

Intel’in Otonom Araç Şirketi Halka Arz Başvurusu Yaptı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı