Borsa Haberleri

Intel’den Yapay Zekâ için İlk Ara Çip Bağlantısı

Intel’den Yapay Zekâ için İlk Ara Çip Bağlantısı
Google News Icon Takip Et

Intel (INTC), yapay zekâda kullanılmak üzere çip sektörünün ilk tam entegre optik bilgi işlem ara bağlantı çipini tanıttı.

Intel tarafından yapılan açıklamada, OCI olarak bilinen ara bağlantı çipi bir Intel grafik işlem birimiyle birlikte bir arada geliyor ve canlı veri ile çalışıyor. 

OCI çip seti, 100 metre fiber optik üzerinde saniyede 32 GB veri iletimi için 64 kanal desteği sağlayarak yapay zekâ iş yüklerinin daha düşük güç tüketimi ve daha uzun erişimle daha yüksek bant genişliklerinde yapılmasına olanak tanıyor. 

Intel, yeni OCI çip setinin diğer optik alıcı-verici modüllerine kıyasla yaklaşık üçte bir oranında güç kullandığını ekledi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha