Borsa Haberleri

Intel’den 3 Boyutlu Çip Üretimi İçin Yeni Fabrika

Ocak 25, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Intel’den 3 Boyutlu Çip Üretimi İçin Yeni Fabrika

Intel (INTC) gelişmiş çip üretimi çabalarını artırmak için ABD’nin New Mexico eyaletinde Fab 9 isimli yeni bir fabrika açtığını açıkladı. 

Şirketin çip üretimi faaliyetlerini güçlendirme hedeflerinin bir parçası olarak 2021’de duyurduğu 3,5 milyar dolarlık yatırımın bir parçası olan fabrika, Intel’in 3 boyutlu gelişmiş yarı iletken paketleme teknolojisinin seri üretiminden sorumlu olacak. 

Intel, Foveros adı verilen boyutlu gelişmiş çip paketleme teknolojisinin, işlemcilerin yan yana değil dikey olarak istiflenmiş bilgi işlem parçalarıyla oluşturulmasını sağlayan türünün ilk örneği bir çözüm olduğunu söyledi.

Şirket açıklamasında, yatırımın eyalet genelinde yüzlerce yüksek teknolojili iş, 3 binden fazla inşaat işi ve 3,5 bin ek istihdam yarattığını söyledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti