Borsa Haberleri

Intel ve Tower’ın 5,4 Milyar Dolarlık Anlaşması İptal Edildi

Ağustos 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Intel ve Tower’ın 5,4 Milyar Dolarlık Anlaşması İptal Edildi

Intel (INTC), İsrailli yarı iletken üreticisi Tower Semiconductor’ı (TSEM) satın almak için yaptığı 5,4 milyar dolarlık anlaşmayı, Çin’den düzenleyici onayını alamadığı için iptal etti.

Intel bu kapsamda Tower’a 353 milyon dolarlık bir ayrılma ücreti ödeyecek.

Intel CEO’su Pat Gelsinger, “Dökümhane çalışmalarımız IDM 2.0’ın tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için kritik bir önem taşıyor ve stratejimizin tüm yönlerinde ilerlemeye devam ediyoruz. 2025 yılına kadar güç performansı liderliğini yeniden kazanmak için yol haritamızı iyi bir şekilde uyguluyoruz.” ifadelerini kullandı.

👀 Bu gelişme, ABD ile Çin arasında ticaret, fikri mülkiyet ve Tayvan’ın geleceği gibi konularda yaşanan gerilimin, özellikle teknoloji şirketleri söz konusu olduğunda, kurumsal anlaşmalara nasıl yansıdığının altını çiziyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters, Seeking Alpha